Profesyonel Cilt Bakımı

Doğal (Natural) Ürün Kullanıyoruz.

Cilt bakımları, cilt kalitesini korumak ve düzeltmek amacıyla uygulanır. Ergenlik çağından itibaren iyi bir temizleme alışkanlığı kazandırılarak, ayda bir kez cilt bakımı yaptırılması önerilmektedir.

Profesyonel bir bakımla cildin uzun süre tazeliğinin ve sağlığının korunması mümkündür. Önemli olan nokta, uzman estetiysen tarafından doğru bir cilt analizi yapılması, bakımda kullanılan ürünlerin ve işlemlerin cildin özelliklerine uygun olmasıdır.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel cilt bakımı temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezesi çıkartma, sıkılaştırma, nemlendirme ve toparlama adımları uygulanarak yapılan bir işlemdir.

Profesyonel cilt bakımında ilk adım cilt yüzeyini temizlemek ve ölü deriyi, ölü hücreleri cilt üzerinden arındırmaktır. Ölü hücrelerin arındırılması, alttaki taze cildin ortaya çıkartılıp daha bakım odaklı bir işlem uygulanması için önemlidir.

Bu adımlardan sonra gözenekler yumuşatılır ve genişletilir. Genişleyen gözeneklerden siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Bu işlem buhar eşliğinde yapılır ve böylece deri üzerinde iz kalmaması sağlanır. Sonrasında sterilize etme ve sıkılaştırma işlemi yapılarak nemlendirme aşaması yapılır ve profesyonel cilt bakımı tamamlanır.

Profesyonel cilt bakımında bazı serumlar deri altına emdirilir ve sıkılaştırma için ek cihazlar kullanılabilir. Uygun adımlar tamamlanır ve ciltteki ilk etki bakımı olarak başaltılır.

Faydaları Nedir?

Söz konusu işlemin faydaları,

 Cilt tonu dengelenir
Yüzeysel çizgi ve lekeler bakım ile giderilir.
 Cilt yağlanması kontrol altına alınır ve kuruma, yağlanma gibi problemler dengelenir
 Makyaja olan ihtiyaç ciddi derece azalır
 Sıkılaşma elde edilir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp