Kirpik Laminasyonu

Kirpik laminasyonu  özellikle son zamanlarda en popüler kalıcı makyaj uygulamalarından biri. Peki kirpik laminasyonu tam olarak nedir? Nasıl uygulanır? Aklındaki tüm sorulara cevap bulmaya geldik!

“Kirpik laminasyonu  nedir?” diye soracak olursan, kirpikleri 2-3 ay kadar süreyle kalıcı bir şekilde kaldırma ve kıvırma işlemi olarak özetleyebiliriz. Özellikle düz kirpiklere sahip olanların sık tercih ettiği bu uygulama, kirpiklere sürülen bazı Bitkisel vitaminler ve solüsyonlar ile uzun süreli kalkıklık ve kıvrıklık kazandırıyor. Şimdi yazımızın devamında, kirpik laminasyonu hakkında tüm detayları ve önerilerimizi seninle paylaşıyoruz. 

Kirpik Laminasyonu Nasıl Uygulanır?

Kirpik laminasyonu  uygulamasında, kirpiklere uzun süreli kıvrık ve kalkık bir etki vermek için kirpik çizgisine ilk olarak silikon bir ped yapıştırılıyor. Sonrasında da kirpikler tek tek geri doğru taranarak yapıştırılıyor. Hemen ardından da bu kıvrıklığı korumak için bazı solüsyonlar birkaç adımda uygulanıyor. Bazı durumlarda da kirpikler kirpik bigudisine sarılıyor.

İlk aşamada geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülüyor ve yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletiliyor. Bu aşamada, kirpiklerin tek tek ayrılması ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit şekilde sürülmesi önemli. İkinci adımda kirpiğe başka bir solüsyon daha sürülüyor ve tekrar bekletiliyor. En son adımda da kirpiklere keratin yüklemesi ve renk veren bir solüsyon daha sürülerek kirpik laminasyonu uygulaması tamamlanıyor. İşlemin tamamı 45-60 dk arası sürüyor.

Nelere Dikkat Ediyoruz?

Kirpik laminasyonu uygulamasından önce göz makyajını kusursuz bir şekilde temizlemeli, kirpiklerinde herhangi bir ürün kalıntısının kalmamasına ve kuru olmasına mutlaka dikkat etmelisin. Kontakt lens kullanıyorsan, uygulama öncesi mutlaka çıkarmalısın. Eğer arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi gibi durumlar yaşıyorsan, uzmanlar tarafından kirpik laminasyonu uygulamasının önerilmediğini bilmelisin.

Bir de bu uygulamanın kalıcılık süresinin kişiye göre farklılık göstereceğini unutma. Kirpik laminasyonunun etkisi ortalama olarak 2-3 ay arası sürüyor. Uygulama sonrası kirpikler kuruduktan sonra yüzünü yıkayabilir ama göz makyajı yapmak ve maskara uygulamak için en az 12 saat beklemelisin. Sonrasındaki tüm aşamalar için, kirpik laminasyonu uygulayan uzmana danışabilirsin.

Kaş Laminasyon İşlemimiz'de Vardır.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
Open chat
Whatsapp